Just another weblog
Wednesday January 16th 2019

Style pływackie


Dzis poznamy kilka stylów pływackich. Różnią się one wieloma cechami. Dzięki niektórym płyniemy szybciej ale równie szybko się męczymy dzięki czemu możemy pokonywac małe dystanse.

crawl, jest to pierwszy styl jaki dziś omówimy. Jedno kopnięcia na obrót ramion lub dwa kopnięcia na cykl. Ten styl jest często używany w szkoleniach.
Catch up stroke: Zmiana odchylenia czołowego, w którym jedno ramię zawsze spoczywa na przodzie, a drugie ramię wykonuje jeden cykl. Nadal w użyciu. Może to być również używany jako siewnik podczas treningu w pływaniu konkurencyjnym.
Wysoki czołg (znany również jako uderzenie wodne): udar jest używany do polo wodnego , ratowników, aby zatrzymać poszkodowanego w zasięgu wzroku lub tych, którzy po prostu chcą zobaczyć, dokąd zmierzają i chcą oddychać z łatwością. Jest podobny do czołowego czołgu, ale z głową nad wodą. Może to być również używany jako siewnik podczas treningu w pływaniu konkurencyjnym.

Trudgen : Trudgen jest podobny do czołowego czołgu, z wyjątkiem tego, że jest swum z kopniakiem nożycowym, podobnym do używanego w suwaku.

Trudgen crawl: podobny do trudgen, ale z wykorzystaniem trzepoczącego kopniaka (kopnięcie nogi w górę i w dół) pomiędzy nożyczkami kopnięciami.
Podwójny trudgen: Podobny do trudgen, ale boki nożyczek kopną na przemian.
Podwójny trudgen indeksowania: Podobny do podwójnego trudgen, ale z trzepoczącym kopnięciem między nożyczkami oraz kopaiąc naprzemiennie.

Uderzenie motyla : wykonywane twarzą do dołu w wodzie. Nogi wykonują delfinę, podczas gdy ramiona poruszają się w przód w tym samym czasie.

Powolny motyl : Podobnie jak motyl, ale z wydłużonym okresem poślizgowym, oddychanie podczas fazy pull / push, wracać do wody podczas regeneracji. Ten styl wykorzystuje dwa kopnięcia na cykl.

Udar mózgu : wykonywane twarzą do dołu w wodzie bez obracania tułowia. Ramiona pozostają w wodzie i poruszają się synchronicznie, a nogi wykonują whipkick. W trakcie całego udaru głowy można wyciągnąć głowę z głowy, chociaż głowa zazwyczaj wbija się i opuszcza.

Odwrócony breaststroke: Podobny do podstawowego grzbietu, ale z ruchem piersi i ramion.

Grzbiet : Wykonane podczas leżenia na plecach. Jedno ramię dosięga za głową końcówkę palca, a drugie ramię znajduje się z boku.

To już wszystkie style które chciałem wam pokazać. Pływanie jak wiadomo jest bardzo zdrowym sportem gdyż uruchamia wszystkie nasze mięśnie. zachęcam do spróbowania.

More from category

W tym roku czekoladki na dzień dziecka
W tym roku czekoladki na dzień dziecka

Dzień dziecka już niedaleko, co oznacza kolejną okazję do podarowania drobnych upominków oraz zaszczepienia z [Read More]

Czekoladowe founde – co to jest i jak przygotować ?
Czekoladowe founde – co to jest i jak przygotować ?

Czekoladowe founde to zapewne dla wielu z nas rzecz nowa, bo pochodzi ona z kuchni szwajcarskiej i nie jest zbyt znana [Read More]

Interesting Sites

    Archives